Pirmoji kolekcija su Julia Janus

Posted by Solveiga 2015.11.11 0 Comment(s)

„Kartais pamirštu, kurie dabar metai“, – nusijuokia dizainerė J. Janus, šiuo metu jau turinti 2017-ųjų vasaros kolekcijos temą, o dabar aktyviai dirbanti su 2016 m. rudens ir žiemos sezonų medžiaga.

Daug dėmesio jos naujausioje kolekcijoje bus skirta juodajai žmogaus pusei. Tai diktuoja ir temą papuošalams, gimstantiems „porceliano fėjos“ Solveigos Gutautės rankose.

Dizainerė J. Janus nuolat bendradarbiauja su jaunais menininkais. „Atsitiktinai susitikome su Julija vieno vakarėlio metu, į kurį ėjau vedama intuicijos“, – šypsodamasi atskleidžia S. Gutautė.

 

 

 

 

„Pasakiau, kad man labai įdomus porcelianas, galbūt galėtume ką nors kartu sukurti“, – prisimena J. Janus.

„Jau kurį laiką nebuvau lipdžiusi porceliano papuošalų, keramiką labiau laikiau pomėgiu, dirbau kitus darbus. Tačiau suintriguota, smalsumo vedama, ryžausi su Julija susitikti“, – sako Solveiga.

Dvi kūrybingos menininkės daug valandų kalbėdavosi apie tai, kokie turi būti papuošalai. S. Gutautė, savo prigimtimi – maksimalistė, neslepia, kad lengva nebuvo. „Pradžioje buvo baisu, ar įtiksiu. Vis kankino abejonės, ar pavyks meno dirbinį paversti papuošalu, ar tai, ką lipdau, bus „juliška“, o kartu – ar liksiu savimi?“ – pasakoja kūrėja.

Vis dėlto Solveigos rankų darbo papuošalai kartu su „Julia Janus“ mados namų kolekcija jau sulaukė daug dėmesio ir įvertinimo viso pasaulio parodose.

 

„Toks papuošalas nėra fabrikinis, tiražuotas. Nėra dviejų vienodų: per visą Lietuvą gal ir rastum 20 panašių pakabučių ar auskarų, bet kiekvienas jų – vis kitoks. Solveigos papuošalų kolekcija mūsų parduotuvėse labai sėkminga. Ji pasiūlė auskarus po vieną, tai mūsų klientams labai patiko, net turime tokį žaidimą, užduotį – išsirinkti auskarų porą“, – pasakoja J. Janus.

 

„Julija vis pateikia įdomių užduočių. Atrodo, pati taip nesugalvočiau ir nedaryčiau, bet iškelta užduotis tampa atradimu, įkvėpimu, ir mintys lekia šuoliais. Tada grįžtu prie savasties iš kitos pusės, ir papuošalas, kurį pati sukūriau, anksčiau, atrodytų, ne mano stiliaus, o dabar nekantrauju, kada jis bus pristatytas. „Gal tuos auskarus iš naujos kolekcijos jau dabar galiu segėti?“ – klausiu Julijos, o ji atsako: „Ne, dar ne“, – juokiasi Solveiga.

J. Janus atpažįstamas braižas – kalbėjimas pustoniais, užuominomis, subtiliai, neperdedant, atsispindi ir jos kolekcijos papuošaluose. „Visada pradedame nuo stuburo, o mūsų stuburas – baltiška gamta. Kai sugalvoji sezono temą, ji yra labai glaustai susijusi su mūsų kolektyvine atmintimi, pagoniška kultūra ir regiono gamta, bet tu nieko nebesistengi atkartoti, viskas turi vykti ne anuomet, o čia ir dabar.

Tie visi rūkai, pustoniai, kurie yra gamtoje, šešėliai, kalbėjimas pusbalsiu... Susikuria toks koridorius, kuriuo eini ir atmeti, kas tau nereikalinga. Taip formuojasi identitetas, būdingas tik mums, mano braižui. Žinoma, sekame visokias tendencijas, stengiamės įtraukti modernius akcentus, – pasakoja J. Janus. – Solveiga suderino gumą ir porcelianą, nors tai galėjo pasirodyti nesuderinama. Bet jie moderniame pasaulyje kartu skamba organiškai.“

„Bendradarbiavimas su J. Janus pakeitė mano gyvenimą, ir nebijau pasakyti – net mane pačią. Atradau ir išmokau, kad grožis slypi paprastume. Kurdama pirmąją kolekciją, jaučiau daug neaiškumų, kūrybinio nepasitikėjimo savimi, tačiau galiausiai viskas puikiai pavyko.

Antrą sykį jau norėjau pademonstruoti visą savo profesionalumą, bet taip strigau, kad maniau, jog išvis nepadarysiu. Tačiau kalbėjomės, svarstėme, kol pagaliau įvyko lūžis, „čakros atsivėrė“. Galiausiai taip patiko, kad mečiau visus darbus ir pradėjau dirbti tik su papuošalais. Visiškas atradimas!“ – atvirai sako keramikė.

Su dizainere J. Janus sėkmingai išvysčiusi vieną kolekciją, dabar ji entuziastingai kuria antrąją. „Man patinka specifika: auksavimas, dekoravimas. Tai nėra toks pats auksavimas, kaip juvelyrikoje, tačiau labaijam artimas, juk naudoju natūralų auksą, taip pat ir sidabro dulkes, tai papuošalams labai tinka.

 

Ant įvairių plokštumų išrašau ir Julijos sukurtus eilėraščius. Rašau savo ranka, bet jau pastebiu, kad mudviejų su Julija panašus braižas, tik manoji „s“ – kiek kitokia“, – juokdamasi pasakoja S. Gutautė.


Šaltinis: https://www.alfa.lt/straipsnis/49950853/dizainere-julija-janus-atskleide-kaip-gimsta-unikalus-jos-kolekciju-papuosalai