Apie mus
Keramikė Solveiga Gutautė, kuria sentimentalius baltiškus porcelianinius papuošalus ir akmens masės indus šiuolaikiniam žmogui išsiilgusiam gamtos. Autorei svarbus laikas, žvilgsnis, artumas surinktas iš praeities. Porcelianinių papuošalų kolekcijos skiriamos pasakai. Keramika tampa prasminga, su istorija, žadinanti jausmus. Procesas reikalauja dviejų, trijų degimų, šukė sukepa 1250*C. Dekoruojama auksu, platina poglazūriniais dekoravimo dažais."Kai pirmą kartą atsisėdau su porceliano gabalėliu ir galvojau, ką aš noriu juo pasakyti, man nerūpėjo sukurti dar vieną blizgančią, akiai patrauklių papuošalų seriją. Klausiau savęs vienintelio dalyko: ką aš noriu perduoti ir pasakyti tuo porceliano gabalėliu, kad jis būtų daugiau negu tik blizgutis ir dekoras? Kad jis daugiau pasakytų apie moters emocijas ir jausmus. Šie apmąstymai virto mano pirma porcelianinių papuošalų „Sentimentų“ kolekcija.


Kuriu lėkštes, ant kurių aš vaizduoju vien moteris: su sparnais, angelais, bitėmis. Šios moterys, sakyčiau, akiplėšiškos, jos žiūri tiesiai į tave. Norėjau skirtingomis išraiškomis piešdama ant lėkščių parodyti moterų būsenas, o gal į save pažiūrėti. Tos vazos ir lėkštės man kaip drobė. Jos neturi įprastų pavadinimų, o trijų sakinių apibūdinimus. Kiekviena moteris gali išsirinkti sau."


(Interiu ištrauka: https://www.zmones.lt/naujiena/menininke-s-gutaute-prekiauti-papuosalais-sukviete-mociutes-i-mena-mane-atvede-moteriskumo-paieskos.581d378f-f96c-11e8-86a7-aa000054c883 )